نت کاران | دوربین مداربسته داهوا -نمایندگی داهوا

نحوه نصب و راه اندازی سیستم ویپ-نت کاران

در این مقاله قصد داریم نکاتی جالب در خصوص نصب و راه اندازی سیستم ویپ بپردازیم 

 

نحوه نصب و راه اندازی سیستم ویپ

امروزه با پیشرفتهای زیادی که در صنعت و تکنولوژی رخ داده استفاده از تجهیزات قدرتمند و پیشرفته را تبدیل به یکی از موارد حائز اهمیت برای بالا بردن سطح موفقیت در کسب و کار کرده است. نحوه نصب و راه اندازی سیستم ویپ .

همانطور که میدانیم امروزه تلفن یک وسیله ی پرکاربرد در تمامی کسب و کارها برای ارتباط با مشتریان ، فروشگاه ها ، همکاران و … می باشد لذا راه اندازی سیستم VOIP از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نحوه نصب و راه اندازی سیستم ویپ

 

اقدامات لازم جهت راه اندازی ویپ

 

برای راه اندازی سیستم  VOIP، لازم است بستر شبکه داخلی (LAN) محیا گردد. در راه اندازی شبکه باید به مواردی مانند تعداد پورت های موجود در سوئیچ، قابلیت POE، پورت گیگ، نوع کابل شبکه، ارتباط وایرلس و … توجه شود.

بعد از راه اندازی و نصب تجهیزات و بستر شبکه ، آیتم بعدی راه اندازی DHCP سرور است که از آن برای تخصیص آدرس IP اتوماتیک به تجهیزات شبکه استفاده میشود. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که برای راه اندازی ویپ نیازی به اتصال به اینترنت نمی باشد.

مورد آخر آماده بودن خطوط (آنالوگ، دیجیتال یا ترانک SIP) و تحویل آنها برای اتصال یکپارچه به سیستم ویپ میباشد.

 سپس باید نیازمندی سازمان خود را از سیستم VOIP  بررسی کنید و قابلیت مناسب با نیازتان را فعال نمایید به عنوان مثال  : ضبط مکالمات، منوی صوتی IVR، صف انتظار تماس و … از قابلیت های سیستم ویپ میباشد.

همچنین شما برای مدیریت شبکه ی ویپ  به یک تلفن سانترال یا همان IPPBX نیاز خواهید داشت. که باید برای تهیه ی آن اقدام نمایید و باید خطوط شهری را به مرکز تلفن(سانترال) متصل کنید. برای انجام این کار به یک مبدل یا Gateway نیازدارید.

با توجه به توضیحات بالا شما برای نصب و راه اندازی ویپ اگر دانش کافی را در زمینه ی شبکه و تنظیمات تلفن سانترال نداشته باشید باید از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید در این خصوص شرکت نت کاران میتواند به شما در مشاوره و تهیه ی تجهیزات مورد نیاز ویپ و همچنین نصب و راه اندازی آن کمک شایانی کند و ازخدمات شرکت نت کاران در این زمینه بهره مند گردید.

 

دیدگاه‌ها (0)

  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*